متن موزیک و معدنی

۳۲۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در دهه فجر وارد مدار می‌شود • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

به نقل مرجع معدن،  محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی نیروگاه حرارتی گفت: با هم با این ایام نیروگاه یزد، لرستان، آذربایجان شرقی، سیستان وبلوچستان و کرمان افتتاح خواهد انجام گرفت.

او تصریح انجام: واحد بخار تابان در یزد و واحد بخار چادرملو روز شنبه با حضور جهانگیری و گل گهر با حضور مدیر جمهور و عملیات کلنگ خانومی نیروگاه ارس که توسط بخش خصوصی احداث خواهد انجام گرفت با حضور معاون امور برق و انرژی افتتاح خواهد انجام گرفت.

طرزطلب ادامه داد: حدود یک هزار و ۵۹ مگاوات آغاز عملیات جدید و حدود ۳۲۰ مگاوات به ظرفیت برق اضافه خواهد انجام گرفت.

طرزطلب تصریح انجام: نیروگاه تابان در دو واحد گازی به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات و یک واحد بخاری به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات، دو واحد گازی به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و یک واحد بخاری ۱۶۰ مگاواتی در نیروگاه سمنگان همچنین دو واحد گازی ۱۶۰ مگاواتی در نیروگاه گل گهر به بهره برداری خواهد رسید.

او میزان بدهی‌ها را حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان عنوان انجام و گفت: از این میزان ۱۰ هزار میلیاردتومان پرداخت انجام گرفته اســـــت و مابقی هم به زودی پرداخت خواهد انجام گرفت. همچنین بدهی خرید تضمینی برق حدود ۲ هزار میلیارد تومان اســـــت.

او ادامه داد: حدود ۱۸۰ میلیون مترمکعب سوخت نیروگاه در کشور بوده اســـــت. همچنین با توجه به برودت هوا در این روز‌ها مصرف سوخت نیروگاه‌ها بین ۷۰ تا ۷۵ میلیون مترمکعب بوده که نزدیک به ۵۰ درصد کاهش یافته و ناچار انجام گرفتیم از سوخت مایع و مازوت اســـــتفاده کنیم.

او تاکید انجام: در سال جاری ۸۲ درصد سوخت نیروگاه‌ها از طریق گاز تامین انجام گرفته اســـــت.

 

منبع: ایسکا نیوز