متن موزیک و معدنی

پیش‌بینی رانجام گرفت فروش خودرو‌های پایان برقی در اروپا • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

به نقل مرجع معدن، زیادی از کشور‌های جهان قصد دارند با دنبال مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گاز‌های گلخانه‌ای و حفظ افزایش محیط زیست، خودرو‌های پایان الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودرو‌های برقی و محبوبیت اســـــتفاده افزایش از این خودرو‌های پاک موجب انجام گرفته اســـــت شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از پلن‌های خود برای طراحی و تولید خودرو‌هایی بهتر و با توان پیمایش افزایش رونمایی کنند.

دولت‌های زیادی همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و کاهش دمای کره زمین، تولید و فروش خودرو‌های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه فردا) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

گزارش‌های منتشر انجام گرفته از سوی موسسات تحلیل آمار حاکی از آن اســـــت که فروش خودرو‌های پایان برقی و الکتریکی در اروپا در سال جاری میلادی افزایش قابل ملاحظه‌ای را تجربه خواهد انجام. تحلیلگران برآورد انجامه اند که با معرفی نسخه‌ها و مدل‌های جدید، صنعت تولید و همچنین خرید و فروش خودرو‌های پاک برقی و الکتریکی از رونق خاصی بهره خواهد برد.

موسسه اتوماتیو LMC، همچنین پیش بینی انجامه اســـــت که میزان فروش خودرو‌های پایان الکتریکی تا سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی تا دو سال فردا از مرز ۶۰۰ هزار دستگاه و همچنین تا سال ۲۰۲۲ از مرز ۱ میلیون دستگاه در این قاره سبز عبور خواهد انجام.

می‌توان تا حد زیادی این رانجام گرفت بی سابقه و چشمگیر در خرید و فروش خودرو‌های پایان برقی و الکتریکی را مرهون محصولات و خودرو‌های پاک و جدید نیسان لیف و تسلا دانست که صنعت نوپای خودرو‌های پاک و الکتریکی را به انجام گرفتت متغییر انجامه‌اند. همانطور که می‌دانیم خودروی نیسان لیف (Nissan LEAF) با فروش ۳۰۰ هزار دستگاه در رتبه نخست پر فروش‌ترین خودروی پایان برقی و الکتریکی در جهان جای گرفته اســـــت که از این میزان تعداد ۱۱۴ هزار و ۸۲۷ دستگاه آن در ایالات متحده آمریکا، حدود ۹۰ هزار دستگاه در ژاپن و بالغ بر ۹۵ هزار دستگاه از این خودرو نیز در سایر نقاط جهان (بویژه کشور‌های اروپایی) به فروش رسیده اســـــت.

این در حالیست که پایانی خودروسازان برتر جهان در راســـــتای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا تصمیم گرفته اند که تعداد خودرو‌ها و مدل‌های پایان برقی و هیبریدی خود را گسترش بدهند تا بتوانند نقش بسزایی در کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها به جو زمین و هم در توسعه صنعت نوپای خودرو‌های پاک ایفا کنند.