متن موزیک و معدنی

طرح توجيهي تولید پرلیت – فرصت سرمايه گذاري١٠٨ • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

طرح توجيهي تولید پرلیت – فرصت سرمايه گذاري١٠٨

دسته بندی : معدنی تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶

طرح توجیهی تولید پرلیت – فرصت سرمایه گذاری١٠٨

پرلیت نوعی سنگ آتشفشانی اســـــت که بزرگ‌ترین معادن آن در ایران و آمریکا قرار دارد. به عقیده کارشناسان، بهترین نوع پرلیت دنیا در ایران یافت می‌شود از‌این‌رو لزوم توجه به اســـــتخراج و تولید این ماده معدنی و اســـــتفاده از آن در صنایع دیگر به روشنی مزیت‌هایی را برای اقتصاد کشور به دنبال خواهد داشت. افزایشین معادن پرلیت شناخته انجام گرفته در ایران در تبریز و لرستان قرار دارد.
از‌این‌رو برای سرمایه‌گذاری دراین صنعت منطقه‌های اطراف این معادن افزایشین مزیت را دارند و حیاتی‌ترین دلیل برای این توصیه چگالی پایین و سبک بودن این ماده معدنی و در نتیجه هزینه‌های بالای حمل آن اســـــت‌. در فرآیند تولید پرلیت حیاتی‌ترین عامل، آشنایی با شیوه‌های تولید و دانش فنی به منظور فرآوری آن با دانه‌بندی‌های معقول جهت کاربرد در صنایع مختلف اســـــت‌. بنابراین بهتر اســـــت در دو بخش دیگر کار سرمایه‌گذاری کنید‌‌. برای سرمایه‌گذاری در فرآوری پرلیت به سرمایه‌ای در حدود ۷۰۰ میلیون تومان نیاز دارید. از این مبلغ ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون برای تجهیز خط تولید کارخانه اســـــت، حدود ۳۰۰ میلیون هم برای اجرای عملیات ساختمانی نیاز دارید، مابقی سرمایه را هم باید برای تامین مواد نخستیه و سرمایه در گردش کار درنظر بگیرید‌‌. حیاتی‌ترین فضای سرمایه‌گذاری در صنعت پرلیت در تولید محصولات کاربردی از پرلیت اســـــت که می‌توان با پلن‌ریزی معقول فردا نیکوی را برای آن متصور بود‌‌.
به دلیل گستردگی حوزه فعالیت در این بخش نمی‌توان در رابطه با سرمایه‌گذاری در این زمینه نقل کردی به میان آورد‌‌. اما آنچه کارشناسان به آن اعتقاد دارند سطوح مختلف سرمایه‌گذاری در این بخش اســـــت که سرمایه‌گذاران مختلف با سطوح سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیارد تومان می‌توانند در صنایع کاربردی پرلیت در ایران وارد شوند‌‌. توصیه ما به شما سرمایه‌گذاری در فرآوری و تولید تعدادین نوع محصول اســـــت که به این ترتیب میزان ریسک سرمایه‌گذاری شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت‌‌.