متن موزیک و معدنی

طرح توجيهي تولید ظروف چینی-فرصت سرمايه گذاري ١١٥ • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

طرح توجيهي تولید ظروف چینی-فرصت سرمايه گذاري ١١٥

دسته بندی : معدنی تاریخ : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

طرح توجیهی تولید ظروف چینی-فرصت سرمایه گذاری ١١۵

میزان سرمایه‌گذاری احداث واحد تولید ظروف چینی
شرایط سرمایه‌گذاری در صنعت چینی کشور کمی متفاوت از سایر بازار‌هاســـــت به‌طوری‌که برای ورود به جرگه تولیدکنندگان این بخش نیازی به احداث و راه‌اندازی کارخانه جدیدی ندارید. وجود ۱۳ کارخانه تعطیل انجام گرفته در این صنعت که به گفته دبیر انجمن صنایع چینی ایران با سطوح مختلف تولید و تکنولوژی، تنوع لازم را برای شروع سرمایه‌گذاری دارند این امکان را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد که با خرید یکی از این کارخانه‌ها کار خود را آغاز کنند.
با توجه به امکانات و ظرفیت‌های مختلف برای خرید یک کارخانه آماده لااقل باید سرمایه‌ای حدود ۴۰ میلیارد تومان در اختیار داشته باشید، این مبلغ برای خرید یک کارخانه باظرفیت دو هزار تن در سال و با تکنولوژی متوسط اســـــت اما اگر بخواهید کارخانه‌ای با ظرفیت هشت هزار تن در سال و تکنولوژی بالا داشته باشید باید ۱۰۰ میلیاردی هزینه کنید. تقریبا با همین مبالغ یا حتی سرمایه‌ای زیاد از این می‌توانید اقدام به ساخت و راه‌اندازی یک کارخانه جدید کنید، در آن صورت شما با یک تاخیر دو تا سه ساله صاحب همان کارخانه‌ای می‌شوید که اکنون می‌توانید در اختیار داشته باشید. یک مزیت دیگر خرید کارخانه‌های موجود این اســـــت که با این کار سه سال زودتر وارد بازار خواهید انجام گرفت.
نگران خوشنامی یا بدنامی برند‌های تعطیل انجام گرفته هم نباشید چون با یک ثبت برند ساده می‌توانید در کارخانه خودتان و با برندی که خودتان دوست دارید تولید را آغاز کنید. نکته حیاتی این اســـــت که تولید با ظرفیت‌های پایین در این صنعت به‌صرفه نیست بنابراین خرید کارخانه‌هایی با ظرفیت بالاتر اقتصادی‌تر اســـــت.
توصیه ما خرید کارخانه‌های موجود اســـــت اما باید توجه داشته باشید که فروش در شرایط فعلی بازار حرف نخست و آخر را می‌خانومد. توجه به مباحث بازار‌یابی و تحقیقات بازار و تحلیل معقول مشتریان بالقوه و توان تبدیل پایان این ظرفیت‌ها به فعلیت از الزامات شروع کار در این صنعت اســـــت. بنابراین به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم بدون تجربه و شناخت کافی وارد بازار شوید. برندسازی، بازاریابی و فروش سه عامل کلیدی برای ورود به صنایع چینی در حال حاضر اســـــت. توجه داشته باشید که هر هزار تن تولید در این صنعت برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد انجام بنابراین شروع به کار مجدد کارخانه‌های موجود می‌تواند اشتغال‌زایی معقولی به دنبال داشته باانجام گرفت.