متن موزیک و معدنی

جلسه خصوصی سندیکا با وزیر نیرو • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

جلسه خصوصی سندیکا با وزیر نیرو

دسته بندی : معدنی تاریخ : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶

به نقل مرجع معدن، محمدعلی وحدتی  در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال این وجود دارد که عدم پرداخت پول برق نیروگاه‌های خصوصی در پیک مصرف برای کشور مشکلاتی ایجاد کند، گفت: علی‌رغم پایان مشکلات موجود و عدم پرداخت پول برق فروخته انجام گرفته به شبکه، نیروگاه‌های خصوصی پایان تلاش خود را خواهند انجام که به هیچ وجه خاموشی در کشور رخ ندهد.

وی با اشاره به اینکه راهکار‌های نیکوی در لایحه بودجه ۹۷ برای کاهش بدهی دولت و پایان وزارتخانه‌ها دیده انجام گرفته اســـــت، اظهار داشت: قطعاً تصویب این راهکار در کمیسیون تلفیق باعث خواهد انجام گرفت تا بدهی پایان وزارتخانه‌ها به خصوص وزارت نیرو به بخش خصوصی و پیمانکاران در سال ۹۷ کاهش یابد.

وحدتی با تأکید براینکه پیگیری‌های وزارت نیرو برای تصویب این راهکار‌ها در کمیسیون تلفیق بخش خصوصی را برای رسیدن به مطالبات خود امیدوار انجامه اســـــت، خاطرنشان انجام: به هر حال برخی از نیروگاه‌های خصوصی در حالیکه هیچ نقشی در مشکلات وزارت نیرو ندارند به بانک‌ها بدهکار انجام گرفته‌اند بنابراین تهاتر سه جانبه که در کمیسیون تلفیق تصویب انجام گرفته می‌تواند بخش خصوصی را به فردا امیدوار کند.

*جلسه با وزیر نیرو برای عدم پرداخت پول برق از سوی وزارت نیرو

مدیر سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق خصوصی در پاسخ به این سؤال که آیا با وزیر نیرو در خصوص عدم پرداخت پول برق فروخته انجام گرفته به شبکه توسط وزارت نیرو جلسه‌ای برگزار انجام گرفته اســـــت، گفت: در جلسه‌ای که با اردکانیان وزیر نیرو داشتیم وزیر نیرو خطاب به معاونان خود دستور بررسی ویژه این مشکل را صادر انجام.

وحدتی ادامه داد: قطعاً کاهش بدهی‌ها در سال‌جاری امکان‌پذیر نخواهد بود، اما همانطور که گفتم راهکار‌های دیده انجام گرفته در کمیسیون تلفیق برای کاهش بدهی پایان وزارتخانه‌ها بخش خصوصی را به فردا امیدوار انجامه اســـــت.

 

در حالی که زیاد از ۵۰ درصد برق تولیدی کشور توسط نیروگاه‌های خصوصی تأمین و تولید می‌شود، گزارش‌ها از عدم توانایی پرداخت پول برق این نیروگاه‌ها توسط وزارت نیرو حکایت دارد.

حال با توجه به اینکه زیاد از ۲۵ نیروگاه خصوصی در کشور وجود دارد، اگر هر کدام از این نیروگاه‌ها از بابت فروش برق از وزارت نیرو هزار میلیارد تومان طلبکار باشند، وزارت نیرو چیزی حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان از بابت خرید برق به نیروگاه‌های خصوصی بدهکار اســـــت.

کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ بر اساس پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس مصوبه‌ای را برای تهاتر تعداد جانبه بدهی دولت، پیمانکاران و بانک‌ها به یکدیگر را تصویب انجام.