متن موزیک و معدنی

توافق نفتی اوپک و غیراوپک تا پایان 2018 تمدید انجام گرفت • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

توافق نفتی اوپک و غیراوپک تا پایان ۲۰۱۸ تمدید انجام گرفت

کشورهای عضو اوپک با تمدید توافق نفتی تا پایان سال ۲۰۱۸ موافقت انجامند. بدین ترتیب توافقی که در نتیجه آن ۲۴ کشور عضو اوپک تولید نفت خود را از ابتدای سال ۲۰۱۷ حدود ۱٫۸ ملیون بشکه در روز کاهش دادند، برای ۹ ماه دیگر تمدید انجام گرفت. این ۲۴ کشور ۶۰ درصد تولید نفت دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.

به نقل نکونیوز، توافق نفتی اوپک و غیراوپک که به ثبات در بازار نفت و افزایش قیمت‌ها کمک انجامه بود یک بار دیگر تمدید انجام گرفت. پیش از این، این توافق تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ تمدید انجام گرفته بود و حالا با اجماع کشورهای عضو اوپک، تا آخر سال ۲۰۱۸ تمدید انجام گرفته اســـــت. انتظار می‌رود کشورهای غیرعضو اوپک در جلسه مشترک با اوپکی‌ها عیناً تمدید توافق تا پایان سال ۲۰۱۸ را بپذیرند

بدین ترتیب نشست ۱۷۳ اوپک که امروز در مقر اوپک در وین برگزار انجام گرفت یک بار دیگر به صحنه وحدت و اتحاد اوپک و غیراوپک بر سر اجرای دقیق و همچنین تمدید معامله نفتی تبدیل انجام گرفت.

بیژن خانومگنه وزیر نفت ایران نیز در نشست ۱۷۳ اوپک حاضر انجام گرفت و از تمدید توافق نفتی حمایت انجام. خانومگنه دیشب در وین در هتل کمپینیسکی با مدیرعامل شرکت نفتی OMV اتریش دیدار و گفتگو انجام. وزیر نفت قرار اســـــت پس از نشست اوپک (احتمالاً در روز جمعه) با مدیرعامل لوک اویل روسیه نیز دیدار و در مورد توسعه دو میدان نفتی مذکره کند. لوک اویل روسیه علاقه‌مند به توسعه دو میدان نفتی آب‌تیمور و منصوری اســـــت. OMV نیز برای توسعه دو میدان چشمه خوش و بند کرخه ابراز تمایل انجامه اســـــت.

خانومگنه پیش از برگزاری نشست اوپک گفت: تمدید افزایش توافق نفتی به ثبات بازار نفت کمک می‌کند. وی خاطر نشان ساخت: افزایش اعضای اوپک قیمت نفت بین ۶۲ تا ۶۵ دلار را ترجیح می‌دهند و قیمت نفت ۶۰ دلار برای ایران نیکو اســـــت. خانومگنه اعلم انجام که تولید نفت خام ایران ۳٫۸ میلیون بشکه در روز و صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران ۲٫۵ میلیون بشکه در روز اســـــت.

خالد الفالح وزیر انرژی عربستان که کشورش بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان اســـــت نیز در نشست اوپک گفت: ما پا را از روی پدال تا زمانی که موجودی انبارهای نفت کاهش نیافته، بر نخواهیم داشت. نخستویت ما تمدید نه ماهه توافق نفتی تا پایان سال ۲۰۱۸ اســـــت و در صورت نیاز این توافق می‌تواند در ماه ژوئن ۲۰۱۸ مورد باخانومگری قرار گیرد. وی گفت سطح پایبندی به توافق نفتی عالی بوده اســـــت. خالد الفالح در مورد افزایش تولید نفت شیل آمریکا نیز گفت: زمان در مورد نفت شیل قضاوت خواهد انجام! ما می‌خواهیم تقاضا برای نفت را برآورده کنیم و شیل هم بخشی از داســـــتان اســـــت. اما شیل به تنهایی پس این کار برنخواهد آمد.

دیدن پیوند دانلود برای میهمانان امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد شوید