متن موزیک و معدنی

تاکید مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی بر حمایت از کالای ایرانی • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

تاکید مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی بر حمایت از کالای ایرانی

دسته بندی : معدنی تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

به نقل مرجع معدن، مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی با اشاره به شرایط فعلی اقتصادی، بکارگیری توانمندی‌های داخلی و اســـــتفاده از ظرفیت‌های متخصصان کشور در تامین نیازمندی‌های کارگاه‌ها و تولید کنندگان را به ویژه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی مزین انجام گرفته اســـــت به عنوان یک راهکار معقول معرفی نمود.

مدیرعامل نیروگاه با تشریح جایگاه بالای نیروگاه‌ها به عنوان بخشی از صنعت بزرگ برق، بر اهمیت آن در چرخش اقتصادی کشور تاکید انجام و افزود: در حقیقت، نیروگاه‌ها به عنوان صنعت زیر ساخت صنایع، شناخته می‌شوند، بنابراین تامین نیاز‌های این صنعت برای پایداری وضعیت تولید و توسعه اقتصادی کشور، امری ضروری و حیاتی محسوب می‌شود.

فرهور در ادامه توضیحات به ساخانومدگان داخلی تجهیزات و قطعات بیان داشت: نیروگاه شهید رجایی یکی از نیروگاه‌های بزرگ کشور اســـــت که با تولید ۱۲ میلیارد کیلووات تایم انرژی در سال، حدود ۵ درصد از برق کشور، یعنی نیاز مصرف ۴ میلیون نفر از آحاد آقام عزیز را تامین می‌کند؛ بنابراین همکاری و تعامل ساخانومدگان داخلی با این شرکت می‌تواند علاوه بر تضمین اســـــتمرار تولید برق از سوی واحد‌های این نیروگاه، حمایت از ساخانومدگان داخلی و کالای ایرانی را هم به دنبال داشته باانجام گرفت.

مدیرعامل نیروگاه در پاسخ به پیشنهاد یکی از قطعه سازان مبنی بر تشکیل کنسرسیومی با حضور شرکت‌های تامین کننده کالای نیروگاهی گفت: از این پیشنهاد به نیکوی اســـــتقبال می‌کنیم؛ به طوری که با توجه به حضور تعداد ۴۰ واحد گازی مدل GEFRAME-۹ می‌توان شرایطی ایجاد نمود تا نیروگاه‌های دارنده این نوع واحد‌های گازی، نیاز‌های خود از قطعات پرمصرف را در شرایط قانونی به اشتراک گزارده و از تخصص ساخانومدگان داخلی، بهره‌مند شوند.

 فرهور در ادامه گفت: برای این منظور می‌باید برخی محصولات ساخانومدگان قطعات، با حضور نمایندگان نیروگاه‌های مجاور این شرکت معرفی شود و زمینه لازم برای هم افزایی و تعامل افزایش با دنبال تامین قطعات مورد نیاز نیروگاه‌ها به وجود آید.

در ادامه قائم مقام‌های مدیرعامل در نیروگاه‌های بخار و سیکل ترکیبی به تشریح شرایط واحد‌ها و نیاز‌های نیروگاه پرداخته و معاون مالی پشتیبانی شرکت نیز به پرسش‌های مالی مطرح انجام گرفته از سوی تامین کنندگان تجهیزات پاسخ داد.

معرفی ساختار سامانه اســـــتعلام الکترونیک نیروگاه، از دیگر مواردی بود که از سوی مدیر امور بازرگانی شرکت تشریح انجام گرفت.

مدیر امور بازرگانی نیروگاه در این باره توضیح داد: پیرو تاکید دولت بر اســـــتفاده از سامانه اســـــتعلام الکترونیک، با تلاش متخصصان امور بازرگانی و پیمانکار، سامانه اســـــتعلام الکترونیک نیروگاه از نیمه دوم سال ۱۳۹۳ با دنبال بهبود سلامت اداری، شفافیت در معاملات، تسهیل در خرید کالا و … آغاز به کار نمود که خوشبختانه پس از ۳ سال فعالیت این سامانه، با افزایش قابل توجه تعداد پیمانکاران و تامین کنندگان و ساخانومدگان قطعات، موجب تسهیل در روند خرید کالا از سوی نیروگاه و رقابتی‌تر انجام گرفتن قیمت کالا‌ها انجام گرفته اســـــت.

گفتنی اســـــت این جلسه، دومین گردهمایی ساخانومدگان قطعات و تامین کنندگان تجهیزات بود که با همکاری امور بازرگانی و دفتر روابط عمومی در این شرکت برگزار انجام گرفت.