متن موزیک و معدنی

برای بزرگ‌آقا ۲۵ ساله که از سر گذشت +تصویر • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

برای بزرگ‌آقا ۲۵ ساله که از سر گذشت +تصویر

دسته بندی : معدنی تاریخ : یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

برای بزرگ‌آقا ۲۵ ساله که از سر گذشت +تصویر

«من می‌خواهم صحنه‌هایی را به تو نشان دهم که مثل سیلی به صورتت بخورد و امنیت تو را خدشه‌دار کند و به خطر بیندازد. می‌توانی نگاه نکنی، می‌توانی خاموش کنی، می‌توانی هویت خود را پنهان کنی، مثل قاتل‌ها، اما نمی‌توانی جلوی حقیقت را بگیری، هیچ‌کس نمی‌تواند …»(کاوه گلستان)

ایسنا- سهیلا صدیقی: دیگر لازم نیست سال ۶۱ هجری قمری را تخیل کنی. دیگر لازم نیست وقتی برایت از عاشورا حرف می‌خانومند، چهره‌های عجیب و غریب را در ذهنت ترسیم کنی برای شناساندن جبهه حق و باطل به خودت. به این تصویر نگاه کن و به وضوح و روشنی، مرز حق و باطل را بببین. این بار در سال ۲۰۱۷ میلادی.

به این سروقامت ۲۵ ساله نیکو نگاه کن. آرامش چشمانش را ببین وقتی شمر زمانه‌اش دارد به مسلخ می‌کانجام گرفتش…

تو فکر می‌کنی دارد به کجا نگاه می‌کند؟ در آن لحظه دارد به چه فکر می‌کند؟ به همسرش؟ به کودک ۲ ساله‌اش؟ دارد به آن شبی فکر می‌کند که همسرش مضطربانه برچسب «جؤن خادم‌المهدی» را روی لباس رزمش نصب و راهی‌اش انجام؟ شاید هم به هیچ‌کدام. شاید دارد به چیزهای بزرگ‌تری فکر می‌کند. خیلی بزرگ‌تر. هیچ‌کدام از ما نمی‌دانیم، حواســـــت را به چه چیزی باخته‌ای؟

حالا به آن داعشی زشت‌منظر پشت سرش نگاه کن. به آن چهره شکست‌خورده؛ کینه و نفرت را در چشمانش ببین. چهره او نام چه کسی را در ذهنت تداعی می‌کند؟

اما این بزرگ‌آقا فرهمند که نگاه نافذش قلبت را می‌لرزاند، شهید محسن حججی از نیروهای ایرانی مدافع حرم اســـــت که از نجف‌آباد اصفهان به سوریه اعزام انجام گرفت. تعداد روز پیش، طی یک عملیات علیه نیروهای داعش به اسارت درآمد و پس از دو روز اسارت با لب تشنه و در عین حال در صلابت توأم با مظلومیت به شهادت رسید.

*این تصویر توسط داعش ثبت انجام گرفته اســـــت.

دیدن پیوند ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید پیوند ها را ببینید.