متن موزیک و معدنی

احداث نیروگاه خورشیدی ۶۰ مگاواتی در همدان • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

احداث نیروگاه خورشیدی ۶۰ مگاواتی در همدان

دسته بندی : معدنی تاریخ : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

به نقل مرجع معدن، حبیب مومیوند  اظهار داشت: پیگیری‌های مستمر برای ایجاد نیروگاه خورشیدی تولید برق با ظرفیت ۶۰ مگاوات در تویسرکان در حال انجام اســـــت که در صورت عملیاتی‌انجام گرفتن به بزرگترین نیروگاه کشور در این بخش تبدیل می‌شود. اعتبار مورد نیاز برای ایجاد نیروگاه خورشیدی تولید برق حدود ۳۵۰ میلیارد تومان و نیاز منطقهستان تویسرکان به تولید برق از طریق این نیروگاه، ۳۰ مگاوات اســـــت.

وی با اشاره اینکه میزان اســـــتفاده از برق صنعتی در منطقهستان تویسرکان از ۶ درصد به ۲۰ درصد رسیده اســـــت، تصریح انجام: این آمار نشان می‌دهد که تویسرکان در حال حرکت به سمت صنعتی‌انجام گرفتن و ایجاد فرصت‌های شغلی صنعتی اســـــت. اکنون منطقهستان تویسرکان نیازمند جذب سرمایه‌گذاران متعدد در حوزه‌هایی مانند گلخانه‌ها، واحد‌های تولیدی و صنعتی اســـــت.

فرماندار تویسرکان تاکید انجام: همچنین با فعالیت دو واحد تولید دارو در کنار دیگر واحد‌های صنعتی، تعداد اشتغال ایجاد انجام گرفته در بخش صنعت منطقهستان تویسرکان دو برابر می‌شود. سیاســـــت برون سپاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی و صنعتی باید زیاد از پیش مورد توجه قرار بگیرد و در عین حال نظارت‌ها افزایش و دقیقتر شود.

مومیوند تاکید انجام: علاوه بر ایجاد اشتغال در بخش صنعت، تلاش در جهت اجرای طرح‌های حوزه گردشگری مانند سامان‌دهی جاده تویسرکان- سرکان- همدان از راه گنجنامه به عنوان یک طرح نخستویت‌دار، در دستور کار قرار گرفته اســـــت.