متن موزیک و معدنی

احداث مجموعه كارتینگ و موتورسواری-فرصت سرمايه گذاري ٩٧ • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

احداث مجموعه كارتینگ و موتورسواری-فرصت سرمايه گذاري ٩٧

دسته بندی : معدنی تاریخ : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

احداث مجموعه کارتینگ و موتورسواری-فرصت سرمایه گذاری ٩٧

کارتینگ نوعی از ورزش موتوری با خودروهای چرخ باز اســـــت. این گونه خودروهای چهارچرخه کوچک و چرخباز، کارت نام دارند. کارتینگ به عنوان قدم نخست در راه رسیدن به ورزشهای پرخرج تر خودروسواری بهشمار می آید.
کارتینگ نوعی اتومبیل کوچک و یک نفره اســـــت و به‌نحوی طراحی انجام گرفته که مرکز ثقل آن در هفت سانتی‌متری زمین قرار دارد و راندن با آن خطری برای فرد ندارد، این خودرو به‌نحوی ساخته انجام گرفته اســـــت که حالات دینامیکی خودروهای مسابقه‌ای را داشته و رانندگی با آن دارای جنبه‌های ورزشی، تعلیمی و تفریحی اســـــت. به علاوه موتورسواری در این مجموعه یکی دیگر از ورزش‌های هیجان‌انگیز اســـــت که در دو شاخه اصلی موتور کراس (نمایشی) و ریس (سرعتی) انجام می‌شود. احداث مجموعه کارتینگ، موتورسواری و اتومبیل رانی میتواند افزون بر جذب جوانان و پرانجامن اوقات فراغت آنان به صورت سالم، آنان را از تفریحات ناسالم دیگر مانند موتورسواری و اتومبیلرانی خارج از هنجار در اتوبانها و سطح منطقه دور نگه دارد. احداث این مجموعه تفریحی ورزشی با امکاناتی چون موتور سواری، کارتینگ، مینی کارتینگ نوجوانان، ماشینها و موتورهای برقی کوچک کودکان، ورزشکاران و گردشگران زیادی را در طول سال به خود جذب خواهد انجام.
رونق کارتینگ‌ها علاوه بر اینکه می‌تواند سودآور و درآمدزا باانجام گرفت باعث جلوگیری تفریحات ناسالم مانند موتورسواری و اتومبیلرانی خارج از هنجار در اتوبان‌ها و سطح منطقه می‌شود اما متأسفانه در ایران تعدادان توجهی به نسبت سایر کشورها به کارتینگ نمی‌شود. در این گزارش قصد داریم دلیلیی این مسئله و چگونگی ورود به بازار این ورزش مهیج را بررسی کنیم.
کارتینگ‌ها انواع متفاوتی دارند و براساس وسعت کار و خدماتی که ارائه می‌کنند سرمایه‌های مختلفی هم در کار نیاز اســـــت، اما در کوچک‌ترین حالت برای راه‌اندازی یک مجموعه کارتینگ شما به حداقل ۷هزار متر فضا نیاز دارید که منطقهداری‌ها و میراث‌فرهنگی در اکثر منطقهها می‌توانند این فضا را در اختیار شما برای احداث مجموعهقرار دهند. برای شروع کار حداقل با ۱۰ ماشین کارت و برخی مجموعه‌ها مانند کافی‌شاپ و فروشگاه، مرکز تعلیم، انبار و کلاس‌های داوری حداقل یک میلیارد سرمایه نخستیه نیاز دارید، اگرچه این سرمایه‌گذاری مبلغ زیادی به نظر می‌رسد اما سود معقولی که از این کار به دست می‌آید می‌تواند پاسخگوی سرمایه‌گذاری شما باانجام گرفتبرای چنین مجموعه‌ای حداقل ۲۰۰ نفر هم اشتغال‌زایی می‌شود که از جمله مربی‌ها، کادر فنی و خدمه هستند. حیاتی‌ترین مجوزها را باید از منطقهداری و میراث‌فرهنگی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اخذ کنید.