متن موزیک و معدنی

آزمایش عملی کامیون‌های برقی تسلا در آمریکا • مرجع معدن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

آزمایش عملی کامیون‌های برقی تسلا در آمریکا

دسته بندی : معدنی تاریخ : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

به نقل مرجع معدن، تعداد ماه پیش بود که شرکت تسلا موتورز آمریکا اعلام انجام که قصد دارد یک کامیون نیمه سنگین برقی با توان پیمایش ۲۰۰ الی ۳۰۰ مایل رونمایی کند.

ایلان ماسک – مدیر اجرایی شرکت خودروسازی تسلاموتورز – اعلام انجامه بود که این شرکت ساخانومده خودرو‌های برقی با پلن‌های نوآورانه و جاه‌طلبانه خود، می‌خواهد در راســـــتای گسترش و توسعه بازار خودرو‌های تولیدی خود و گذار از تولید خودرو‌های لوکس به سمت سیستم حمل و نقل تجاری، حرکت کند و بدین ترتیب تعداد ماه بعد از یک نمونه کامیون نیمه سنگین برقی رونمایی انجام.

حالا این کامیون برقی به منظور انجام آزمایش‌های نهایی و تولید انبوه، در حد فاصل ایالت‌های نوادا و کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا بارگیری و حرکت انجام. این کامیون جدید برقی به طور قطع، تغییرات عظیمی در صنعت خودرو‌های سنگین و نیمه سنگین سیستم حمل و نقل ایجاد خواهد انجام دلیل که قادر اســـــت با کامیون‌های دیزلی متعارف که توان پیمودن ۱۰۰۰ مایل را دارند، به رقابت بپردازد.

کامیون برقی تسلا قادر اســـــت ۲۰۰ الی ۳۰۰ مایل (حدود ۸۰۵ کیلومتر) را با هر شارژ بپیماید که در نوع خود زیاد شگفت‌انگیز اســـــت. این در شرایطی اتفاق می‌افتد که کامیون با سرعت ۱۰۴ کیلومتر در تایم در حال حرکت اســـــت.

نخستین سفر کاری و جابجایی عملی کامیون برقی تسلا از کارخانه گیگافکتوری تسلا موتورز در ایالت نوادا به کارخانه همین شرکت در ایالت کالیفرنیاســـــت. ایلان ماسک در صفحه شخصی خود در اینستاگرام تصویری را منتشر انجامه اســـــت که از بسته‌های باتری بارگیری انجام گرفته توسط این کامیون و مسافت ۴۲۰ کیلومتری بین این دو کارخانه حاکی اســـــت.